5,5 méteres volt a floridai piton, soha ekkorát nem láttak még arrafelé.
Százkilós, 5,5 méteres pitont találtak Floridában, Naples-höz közel, 122 tojása is volt – írja a Daily Mail alapján a 24.hu. Három ember kellett ahhoz, hogy kivigyék az erdőből.
Ez a valaha volt legnagyobb kígyó, amit Floridában találtak.
A tojások számára – szintén rekord – akkor derült fény, amikor felboncolták az állatot. Az állat utoljára egy fehérfarkú szarvast evett. Legszélesebb részén 65 centis volt.
Floridában legalább 300 ezer piton élhet, lakott területen is felbukkanhatnak.
Majdnem 2400 kígyófaj létezik a 10,4 cm-es Leptotyphlops carlaeától az óriási kockás pitonig, melynek hossza elérheti a 6,95 m-t. Színük, mintájuk és zsákmányszerző taktikájuk változatos. A kígyók mindent megesznek a hangyáktól, tojásoktól, meztelen csigáktól kezdve a nagy méretű állatokig, például a kajmánokat és a kecskéket is. A termetes zsákmányt is le tudja nyelni, mert rugalmas összeköttetés van a koponyájuk néhány csontja, de különösképpen a koponya és az alsó állkapocs között. Némelyikük mérge nagyon erős: az ausztrál tajpán egyetlen csepp mérge több ezer egeret meg tud ölni. Egyes kobrafajok mérget köpnek, hogy megvakítsák a ragadozókat, a nem mérges pitonok pedig úgy kerekednek felül zsákmányukon, hogy megragadják és szorosan köréje fonódnak. Egyik kígyónak sima, a másiknak nagyon durva a bőre. Az Acrochordus arafurae-k dörzspapírszerű bőrüket használják csúszós halzsákmányuk foglyul ejtésére.
A közép- és dél-amerikai zöld hegyes fejű kígyó 2 m-esre is megnő, átmérője viszont alig 1,3 cm. Zöld színe egybeolvad a levelekével. Karcsú testével gyorsan tekereg az ágak között, fészkekben lévő kismadarakra vadászva.
Sok kígyó, különösen a mérges kígyók ragyogó színükkel figyelmeztetik a ragadozókat, hogy ők veszélyesek. Néhány ártalmatlan faj, mint a vörös királysikló, amely a veszélyes korallkígyókat (micrurus) utánozza vagy mint a háromszínü királysikló (lampropertis triangulum), amely a mérges kígyók színeit ölti magára hasonló céllal.
A zöld anakonda az egyik legsúlyosabb kígyó. Folyami halakra és kajmánokra vadászik.
A kígyók felosztása aszerint, hogy a kígyó méreggel vagy anélkül öli meg prédáját, rendszertanilag nem állja meg a helyét, mert minden csoportnak van méregtermelő tagja. Zsákmányszerzési módszerüket tekintve viszont a mérgeskígyó-fajok mind nagyon hasonló technikát alkalmaznak. Megharapják áldozatukat, a sebbe bejuttatják mérgüket, és útjára engedik azt. A megmart állat eliszkol, ám percek múlva elpusztul. A kígyó a menekülő állatot kiváló szaglása segítségével nyomon követi.
Nyitókép: Pixabay.com
Forrás: Infostart.hu / Frisshíreink portál / Wikipédia
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!