Januárban nem csak azt fogaduk meg, hogy egészségesebben fogunk élni, leszokunk valamely káros szenvedélyükről, esetleg többet fogunk mozogni, hanem azt is célként tűzzük ki, hogy jobban fogunk figyelni a kapcsolatainkra. Az új viselkedésminták lefektetéséhez sok gyakorlás és kitartás kell. David Bradford és Carole Robin most megjelent könyve a Kapcsolat ebben adhat segítséget.
Tanulással lehet segíteni, hogy a veszekedésből megértés legyen
A Hórusz kiadó jóvoltából megjelent Kapcsolat című könyv megtanít arra, hogyan kell értékelni a kapcsolati sikereket az élet minden területén, azért, hogy az olvasó boldogabb és magabiztosabb emberré váljon. A könyv ötleteket, tanácsokat tartalmaz, melyhez az előszót Pilát Gábor írta, aki a párkapcsolatokkal foglalkozó hazai irodalom egyik jeles képviselője.
Még a rossz kommunikáció is sokkal jobb, attól, ami nincs.
Több megértés, kevesebb surlódás
A könyv egy különleges kapcsolattípusról szól, amelyet „rendkívülinek” nevezünk. Ezek azok a kapcsolatok, ahol nem kell álarcot viselni, hanem a másik láthatja a valódi énünket. Sokak számára azonban ez ismeretlen, de ami biztos, hogy mindenkinek lehet újat tanulni a témáról.
„Nagyon hitelesnek tartom a témát, ami mellé most párosult egy olyan értéket adó, ötletek felsorakoztató írás, ami hozzásegítheti az embereket ahhoz, hogy kicsit kevesebb legyen a surlódás, több legyen a megértés, és jobban egymásra tudjunk hangolódni. Nem kell mindent törvényszerűnek venni, amit ebben vagy bármelyik másik könyvben olvasunk a kommunikációról és a párkapcsolatokról. De ki kell próbálni! Ha működik, akkor a napi rutinná kell tenni. Ha pedig nem, akkor azzal a lendülettel kell is kell felejteni, mert valószínűleg nem tesz semmi pluszt az életünkhöz” – mondja a párkapcsolati szakértő.
A szerelem az elme legális tudatmódosítója
Pilát Gábor szerint a szerelem az elme legális tudatmódosítója. Ami nagyon jó, de ha emellett nincs meg az emberekben a kommunikációs készség, a tolerancia, az elfogadás, vagy csak nincs meg a múlt megfelelő lezárása, akkor jóval nehezebben tudjuk kifejezni a másik iránti vágyainkat.
„Biztos, hogy mindenkinek lesznek a könyv kapcsán olyan meglátásai, amit tud majd hasznosítani. Az sem jó, ha valami megszállottan akarja képezni magát, de az sem, ha úgy gondolja ő már mindent tud. Sokszor mondják a könyv esetében, hogy elég az első pár mondatot elolvasni ahhoz, hogy meglegyen a felismerés, de azért én azt javaslom, hogy inkább olvasátok el a könyvet többször, hogy a felismerés után meglegyen az elmélet, aztán jöhet a gyakorlat s utána majd a tapasztalat.
A szerzőkről:
David Bradford a Eugene O’Kelly II vezető emeritus oktatója a Stanford Graduate School of Business-ben, ahol az interperszonális dinamika fő fejlesztője volt. A feleségével a kaliforniai Berkeley-ben él már több mint ötven éve.
Carole Robin a Dorothy J. King vezető előadója a Stanfordon, több mint húsz évig tanított, majd a Leaders of Tech társalapítója lett, amely az interperszonális dinamika alapelveit és folyamatait alapozta meg a „Szilíciumvölgy”-ben. Több mint harmincöt éve él a férjével és két gyermekével a kaliforniai Palo Alto-ban.
Karanten.com, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!
Forrás: Karantén.com
Fotó: Pixabay