18.8 C
Budapest

2022 legyen az ökológiai lábnyom csökkentésének éve

Dátum:

Hulladékcsökkentésre buzdít a SodaStream

BUDAPEST (2022. január 26.) –  Az év elején sokan tele vannak új tervekkel, elhatározásokkal. Ezek megvalósítása persze sok mindentől függ, de ha sikerül elérni az adott célt, akkor joggal mondhatjuk azt, hogy érdemes volt energiát fektetni bele. „A SodaStream azt javasolja idén családoknak és mikroközösségeknek, hogy egy könnyen elérhető célt tűzzenek a zászlajukra, mégpedig az ökológiai lábnyomuk csökkentését. Ez nemcsak a pénztárcának, hanem a Földnek is hasznos döntés lehet” – hangsúlyozta Széll-Szőke Krisztina, a SodaStream termékmenedzsere.

A világ legnagyobb szódagép gyártója immáron 2008 óta, tehát 14 éve van jelen Magyarországon. Ez idő alatt egyre több magyar ismerte fel az otthon készített frissítők előnyeit. Bár a SodaStream egyes gépei korábban dizájn díjakat is elnyertek, legnagyobb hasznuk, hogy feleslegessé teszik a cipekedést, illetve a PET-palackok használatát. „Hazánk mindig is egy szódás nemzet volt, de a technika fejlődésével változott a csomagolás is. Most már nem szükséges hazacipelni a szódásüvegeket, sem pedig a szénsavas üdítőket. Egy szódagéppel könnyedén, egyetlen gombnyomásra készíthetünk otthon csapvízből szénsavas vizet” – hangsúlyozta a SodaStream termékmenedzsere.

Számítások szerint egyetlenegy, a SodaStreamhez alapból kínált szénsavasító palackkal három éven keresztül mintegy 2500 PET-palacktól óvhatjuk meg a bolygót. Ez azt jelenti, hogy legalább ennyi műanyag-palack legyártása válik feleslegessé. A SodaStream Crystal esetén pedig ez a szám jóval magasabb lehet, hiszen ehhez a készülékhez a gyártó üvegből készült szénsavasító palackot kínál. A szódavíz készítő gépeket rendeltetésszerű használat esetén ráadásul nem kell karbantartani és a legtöbb modell nem igényel elektromos áramot. „Mindössze a bennük használt CO2-patront kell időnként cserélni, amellyel 60-80 liter szóda készíthető a szénsaverősségtől függően. Fontos, hogy ezeket a gyári patronokat csak és kizárólag SodaStream logóval ellátott CO2-patronokra cseréljük, ellenkező esetben ellenkező esetben a készülék megfelelő működése nem garantálható.” – emelte ki Széll-Szőke Krisztina.

Az ökológiai lábnyom csökkentése tehát könnyen és egyszerűen abszolválható SodaStream szódagépekkel. 2021 óta pedig már olyan PepsiCo ízeket is elkészíthetünk odahaza, mint a Pepsi, a Pepsi Max, a 7UP, a 7UP Free, a Mirinda, vagy a Mirinda Light.

A SodaStream-ről

A SodaStream a világ első számú otthoni szénsavasító készülék gyártó márkája (mennyiség tekintetében), amelyet a PepsiCo 3,2 milliárd dollárért vásárolt meg. A SodaStream lehetővé teszi a fogyasztók számára, hogy másodpercek alatt könnyen átalakítsák a hagyományos csapvizet szódává vagy ízesített üdítőitallá. Becslések szerint 2019-ben a SodaStream felhasználók 2 milliárd liter szódát készítettek készülékeik segítségével és összesen 5 milliárd

PET-palacktól óvták meg a Földet. Így közvetve a műanyagpalackok gyártásával és szállításával járó környezetterheléstől is megkímélték bolygónkat.

A SodaStream szénsavasító berendezéseivel 45 országban van jelen, a termékek több mint 90 000 kiskereskedelmi üzletben állnak rendelkezésre 45 országban, gépeit 22 millió háztartásban használják rendszeresen.   A SodaStream gépek magyarországi forgalmazását 2008-ban kezdték meg a viszonteladói hálózat kiépítésével, amelynek köszönhetően jelenleg közel 450 boltban érhetőek el a termékek, és az üzletek száma folyamatosan bővül.

Ha többet szeretne megtudni a SodaStreamről, kövessen minket a Facebookon, a Twitteren, a Pinteresten, az Instagramon és a YouTube-on a www.SodaStream.com és www.sodastream.hu webhelyeken.

Karanten.com, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Forrás: Karantén.com

Fotó: Pixabay

 

Hír megosztása

Most népszerű

Hasonló hírek
Related

Háború óta először beszél Ukrajna és Kína.

Összefoglaló: ukrajnai elnök és a kínai elnök az orosz-ukrán konfliktusról...

Kínos pillanatok: Megalázták Fodor Zsókát az RTL Klub stúdiójában

A színésznő próbálta humorosan kezelni a helyzetet. Kellemetlen pillanatoknak lehettek...

Meghalt a szigetszentmiklósi akkumulátorgyárban történt tűz egyik sérültje

Március 14-én tűz keletkezett a szigetszentmiklósi, akkumulátor-újrahasznosítással foglalkozó üzemben. A...

„Egyetlen tonna ukrán gabona sem fog Lengyelországban maradni” – itt a megállapodás

Lengyelország és Ukrajna megállapodásra jutott az ukrán gabona tranzitjáról...