„A bal szemem alá döfte a mocskos, hegyes botot, mozdulni sem mertem” – Átszúrt arccal, helikopterrel vitték kórházba Dezsőt – fotó (+18)

Évek óta tartó családi viszály vezetett odáig, hogy szeme alól kiálló bottal mentőhelikopter szállította kórházba a tiszakécskei Törőcsik Dezsőt egy hónappal ezelőtt.

„Kétszer sújtott az arcomra az öcsém egyik embere egy koszos, állati ürülékkel szennyezett hegyes rúddal, amelyet aztán a bal szemem alá döfött. Sokkot kaptam, meg se mertem moccanni” – idézte fel a tiszakécskei Törőcsik Dezső lapunknak az idén május 23-án, pont a névnapján őt ért támadást.

„Hajnalban mentünk ki a fiammal, Rajmunddal a majorba, hogy megetessük az állatokat. A telepen azonban meg kellett állnunk, mert a velem haragos viszonyban lévő öcsém és dolgozói az autónk elé terelték a birkákat. Leállítottam a járművet és vártunk. Ekkor jöttek oda hozzánk hatan-heten, majd botokkal ránk támadtak. A fiamat nem tudták eltalálni. Miután engem megsebesítettek, nagy lett a kavarodás. A feleségem hívta ki a rendőröket és a mentőket, akik helikopterrel vittek be a kórházba.”

 

Az 57 éves férfi arcából ott vették ki a botot és varrták össze a sebet, figyelmeztetve, hogy ha nem vigyázz rá, és szennyeződés éri, akár a látását is elveszítheti. „Esténként könnyezik a szemem, és mivel a szúrás ideget ért, sokszor belém hasít a fájdalom. Olyan, mintha a fogammal szenvednék és még a fülem is lüktet.”

A megsebesített férfi a látását is elveszíthette volna / Fotó: BlikkA megsebesített férfi a látását is elveszíthette volna / Fotó: Blikk

Törőcsik Dezső felesége mindeközben felháborodottan mondja, hogy a támadás lehetséges felbujtójának tartott sógorát csak néhány nap után vitték be. Rajta kívül – tudomásuk szerint – még két gyanúsítottja van a testi sértés gyanúja miatt elindult büntetőeljárásnak. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság semmilyen részletet nem árult el az ügyről a Blikknek.

A megyei főügyészség részéről viszont azt közölték, hogy a kecskeméti rendőrök két férfit hallgattak ki gyanúsítottként többek között súlyos testi sértés gyanúja miatt.

Hozzátették azt is, hogy a Kecskeméti Járási Ügyészség indítványára a nyomozási bíró az eljárás jogellenes befolyásolása, továbbá a bűnismétlés veszélye miatt mindkét férfi letartóztatását egy hónapra elrendelte.

Törőcsik Dezső állandó jogi képviselője, dr. Szűcs László szerint a nyomozásnak nem jó a minősítése. „A sérülés alapján életveszélyes sérülést okozó testi sértés kísérletének gyanúja miatt kellene folytatni az eljárást” – közölte. „Ezt az alapozza meg, hogy létfontosságú szervre irányuló életveszélyes állapot előidézésére volt alkalmas a támadás, amit csoportosan, azaz bűnszövetségben követtek el, ráadásul előre kitervelten és aljas indokból.”

Az ügyvéd hangsúlyozta azt is, hogy a történtekhez az igazságszolgáltatás tehetetlensége is hozzájárulhatott. „Törőcsik Dezsőt az elmúlt tíz évben számtalan provokáció, zaklatás és bántalmazás érte a vele haragos viszonyban lévő testvérétől. Ügyfelemet többször bántalmazták. Az elkövetők a támadásokat mindig úgy intézték, mintha jogos védelmi helyzetben lettek volna, illetve, hogy Törőcsik Dezső vallomása ne legyen elfogadható az ellene valló és számbeli fölényben lévő, általában büntetett előéletű személyek vallomásával szemben.”

Korábban is volt már összetűzés

Az ügyvéd és Törőcsik Dezső is úgy vélekedett, hogy a botos támadás célja az lehetett, hogy a férfinál elszakadjon a húr és kiprovokáljanak egy támadást, amivel elérik, hogy Törőcsiknek le kell ülnie a rá korábban kiszabott, felfüggesztett börtönbüntetést. „2015. június 14-én éjszaka az öcsém egyik családtagja az embereivel megjelent nálam, hogy elvigyék az egyik állatgondozómat és a munkaerőhiánnyal akadályozzák a munkámat és anyagilag ellehetetlenítsenek. Úgy tudtam, hogy fegyver is lehet náluk, meggátoltam a bejutásukat azzal, hogy betörtem az autójuk szélvédőjét.

A korábbi súlyos közlekedési balesete miatt nehezen mozgó Törőcsik Dezső szerint az öccse azért nem hagyja őt békén, hogy tönkretegye. „A súlyos sérülésem előtt a család együtt dolgozott, de látva, öcsém viselkedését, az apámmal kiváltunk, és egy másik majorban újra kezdtük az állattenyésztést. A testvérem azonban azóta sem hagy azonban békén minket és azt sem tudja elviselni, hogy a polgári peres ügyeket mindig én nyerem meg.”

Dr. Szűcs László megjegyezte, hogy büntető ügyekben, és nem csak a Törőcsik Dezsőében, azt tapasztalta meg, hogy a terheltek ártatlanságának kimondása csak azon múlik, hogy az ügyet melyik bíró kapja. „Vannak olyan bírók, akik személyes beállítottságuk miatt nem tudnak felmentő ítéletet hozni. Ezért az ügyeket kiszignáló bírósági vezetőnek nagy a felelőssége, hiszen a szignálás sokszor eldönti a bűnösség és az ártatlanság kérdését. Amíg ugyanis az egyik bíró képtelen elszakadni a vádhatóság megállapításaitól, addig másik bírónál jelentős dilemmát okoz a bűnösség kimondása.”

Hogy ez a Törőcsik Dezsőt ért támadás ügyében miként lesz, hosszú idő múlva derül majd ki. Mindenesetre a férfi öccsét is szerettük volna megkérdezni a történtekről, de őt nem értük el. Neje nem kívánt a Blikknek nyilatkozni csak annyit közölt, hogy férjével egy ideig nem tudunk beszélni, és, hogy a nyomozás biztosan mindenre rá fog világítani.

 

Forrás: Blikk.hu

Fotó: Blikk