Tovább él Kelemen Levente néhai unitárius tiszteletes és Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökének nemes kezdeményezése, amellyel a székelység nevében Tiszteletbeli Székely címmel tüntetik ki azokat az anyaországiakat, akik sokat tesznek a nemzeti összefogásért, a székely- és anyaországi magyarok szoros együttműködéséért. A címet Gyurcsány Ferenc és a baloldal gyalázatos, 2004. december 5-i népszavazási kampánya óta hagyományosan a székelyföldi, Homoród-menti Oklándon és a budapesti Székely bálon adományozzák, évente két alkalommal. A felemelő eseményen – mint korábban sokszor
– a PestiSrácok.hu is ott volt.
A Tiszteletbeli Székely cím különlegessége, hogy elhivatott mesteremberek, nemzetben gondolkodó családanyák éppúgy részesülhetnek benne, mint a székely–magyar összefogásért áldozatot vállaló közjogi méltóságok vagy ismert személyiségek. Az egyik kezdeményező, Kelemen Levente két évvel ezelőtti eltávozása óta is együtt maradt a közösség, köszönhetően Szász Jenőnek, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökének, Székelyudvarhely korábbi polgármesterének, Kelemen Évának és gyermekeinek, az Ábel a Székelyföldi Gyermekekért Alapítvány tevékenységének és Tőkés Lórántnak, Oklánd új unitárius tiszteletesének. Sokat tett a közösség továbbéléséhez a hagyomány, hogy az új tiszteletbeli székely elismerésekre a korábban díjazottak is tehetnek javaslatot, így egy összetartó, egyre növekvő, az egész Kárpát-medencét behálózó, népes közösség alakult ki.
Idén másodszorra az Ábel a Székelyföldi Gyermekekért Alapítvány “Kovászember emlékdíjat” is átadta, amelyet a Kelemen Levente nemzetépítő munkásságát továbbvivő hazafiak kaphatnak meg. Az elismerésben idén Szász Jenő és Teremi László, Szamoskér volt polgármestere részesült. A PestiSrácok.hu kisfilmjében Kelemen Éva, Kelemen Kincső, Szász Jenő, Tőkés Lóránt és két új tiszteletbeli székely, az éppen sokadik székelyföldi író-olvasó találkozóit járó Cey-Bert Róbert író, 1956-os szabadságharcos és Püski István, a kommunista diktatúra idején tiltott erdélyi, székely írók köteteit is gondozó Püski Kiadó vezetője is. A tiszteletbeli székely közösséghez számos huszár hagyományőrző és a székely lovas hagyományok továbviviői is csatlakoztak, így a díjazottak között szép számban akadnak lovasemberek, rendőr- és honvéd kiválóságok.
Oklándon, 2022-ben Tiszteletbeli Székely címet kaptak (és ajánlóik):
Cey-Bert Róbert író, 1956-os szabadságharcos (Huth Gergely)
Gajdics Ottó újságíró (Fábry Szabolcs)
Dr. György László gazdaságstratégiai államtitkár, közgazdász (Szász Jenő)
Dr. Kornya László orvos (Szász Jenő)
Hajdú Márk, a kárpát-medencei Déryné Program programvezetője (Resetár Dániel)
Halas Áron, a Pannon Lovasakadémia igazgatója (Rombauer Tamás)
Kammerer Ágnes, a Csibészek Alapítvány elnöke (Gergely István)
Kanyóné Danó Tímea szatmári közösségformáló, a Tiszteletbeli Székely közösség építője (Pikó Ildikó)
Kertész Attila, a Készenléti Rendőrség lovas törzsőrmestere, huszár hagyományőrző (Tarcsa Csaba)
László Petra operatőr, dokumentumfilmes, a Kovászember című film megalkotója (Kelemen Éva)
Dr. Maczó Szilárd orvos (Málik Zoltán)
Madarász Róbert őrnagy, a Készenléti Rendőrség lovas alosztályának vezetője, huszár hagyományőrző (Tarcsa Csaba)
Püski István könyvkiadó (Stefka István)
Veres Sándor a szatmári kistérség közösségépítője, a Tiszteletbeli Székely közösség építője (Vincze Andrea)
Érdemes megnézni László Petra és a PestiSrácok.hu “Kovászember” című portréfilmjét, amely Kelemen Levente törekvéseiről, életéről szól.
Vezető kép: Ollánd, lovagkiraly