a végrehajtófőnök schadl így hívta orgiára a gazdáját

A végrehajtófőnök Schadl így hívta orgiára a „Gazdáját”

Lehúzás, csalás, átverés és nagyvilági élet. A lehallgatott telefonbeszélgetések szerint – Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke különösen jó viszonyban volt egy bizonyos R. Róberttel, aki szintén a korrupciós ügy érintettje, harmadrendű vádlottja lett. A két férfi a csevegéseik során gyakran szólította egymást Gazdának, Gazdimnak, s mindketten azt hitték, soha nem buknak le.

„Schadl György: Halló! Jókor?

R. Róbert: Tart még a parti, ugye?

Schadl György: Nem jössz le?

R. Róbert (nevetve): Nem szeretnék.

Schadl György: Figyelj, itt ülünk öten, mindenkit ismersz, a két Marci, az A. meg a L. T.

R. Róbert: Igen?

Schadl György: Csak mi vagyunk fiúk, és úgy húsz prostituált van rajtunk kívül. Nem jössz le?

R. Róbert: Nem elég a húsz prostituált? Kell még egy?”

Pikáns beszélgetést rögzítettek a nyomozók a két férfi között, ám azt nem tudni, mit szólt mindehhez Schadl pénzmosással vádolt felesége…

Schadl és az áprilisban az 50. születésnapját ünneplő R. Róbert között egyébként évekre visszamenő barátság volt. Különböző problémás ügyekben (adóhatósági eljárások, felnőttképző iskola működési engedélye) együtt kavartak jó pénzért. A korrupciós ügy nyomozása is egy vállalkozó miskolci adóügyének „elrendezéséből” indult ki. A munka elvégzéséért több tízmillió forintot reméltek.

„R. Róbert: Vannak új anyagaid, voltak az ügyvédnél.

Schadl György: Jaj istenem. (nevet) Szomorú leszek?

R. Róbert: Ja, nem tudsz szomorú lenni. Most hogy tudsz szomorú lenni? Máma ott voltak. Gondolom, onnan hívogattak.

Schadl György: Volt valami?

R. Róbert: Hozzák fel holnap Pestre nekem.

Schadl György: Annyit mondtak, hogy gáz vagy nem gáz?

R. Róbert: Nem gáz, nincs semmilyen gáz.

Schadl György: Tedd már meg, hogy megkérdezed azért!

R. Róbert: Megkérdeztem, de nem az… Tudod, ami ott keletkezik, azt megkapod. Mert raj vagyok.”

A Schadl–Völner-ügyben mindkét férfi gyanúsított, majd vádlott lett. A bírósági előkészítő ülésen sem a végrehajtói kar elnöke, sem a harmadrendű vádlott, R. Róbert nem ismerte el a bűnösségét. Ha megtették volna, az ügyészség többek között hivatali vesztegetésért Schadlra 10 évig, R.-re 9 évig tartó szabadságvesztés kiszabását kérte volna. Emellett az elnökre 200 millió forint pénzbüntetést szabtak volna ki, R. Róberttől pedig 50 millió forintot követeltek volna büntetésként. Mint megírtuk, az előkészítő ülésen több vádlott, köztük hat végrehajtó bűnösnek vallotta magát.

Ismert, hogy az ügyészség szerint Schadl a végrehajtói helyekkel üzletelt, amiért a kinevezett és végtelenül hálás végrehajtók nagyobb összegeket, összesen mintegy 900 millió forintot juttattak vissza az elnöküknek. A kinevezésekben pedig Völner Pál – mint az Igazságügyi Minisztérium akkori államtitkára – segédkezett, amiért összesen 83 millió forintot kapott, legalábbis, az ügyészség szerint ennyit rá tudnak bizonyítani.

R. Róbert, akit 2018-ban sikkasztásért egy év szabadságvesztésre ítéltek három év próbaidőre felfüggesztve, a nyomozati anyagok szerint igazi kavarógépnek tűnik. Az ötletekben és magasszintű kapcsolatokban nem szűkölködő férfi három vádpontban is érintett.

Lehúzás, csalás, átverés, zsarolás

Egy alapítvány által működtetett szakképző és általános iskola nyilvántartásba vételének elintézéséért nagy pénzt reméltek a kuratórium képviseletében eljáró S. Etelkától, aki ugyancsak a vádlottak padján ül. A vádirat szerint R. a 2020. augusztus 30-án lezajlott találkozón S. Etelkának és fiának „azt mondta, hogy miniszteri pozícióban lévő embereket is ismer, de kapcsolatokkal rendelkezik az oktatás területén is, amely kapcsolatain keresztül utána tud járni annak, hogy miért utasították el az iskola nyilvántartásba vételét.” R. cserébe 8 millió forintot kért azzal, hogy ez az összeg neki, és a hivatalos személynek kell.

Az ügyészség a nyomozás során arra jutott, hogy R. Róbert nem rendelkezett olyan kapcsolattal, aki a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elutasító határozatának megváltoztatását el tudta volna érni, a kapott 8 millió forintot pedig teljes egészében megtartotta magának.

S. Etelka később egy másik oktatási intézmény beindítását tervezte. Amikor R. ezt megtudta, közölte, hogy hivatalos személyek, köztük egy ügyész, valamint a két oktatási intézmény engedélyeinek intézésében közreműködő miniszterek, államtitkárok és más hivatalos személyek által segíthet, természetesen milliós nagyságrendű készpénz fejében. Ezt a felajánlást a nő el is fogadta. R. Róbert pedig, hogy az iskola minél előbb beinduljon, és minél hamarabb pénzhez jusson, Schadl révén Völner Pál segítségét kérte. Úgy gondolták, 150 millió forint jár majd nekik, amin hárman osztoznak.

R. egy másik vádlottal közösen elhitette S. Etelkával, hogy a fiának komoly problémája lehet abból, hogy elrendelték a férfi vezetése alatt álló egyesület megszüntetését és kényszer-végelszámolását. Ám azt állították, a büntetőjogi felelősségre vonást R. Róbert a kapcsolatain keresztül meg tudja akadályozni. A nő bevette a sztorit… és fizetett.

R. Róbert valószínűleg vérszemet kaphatott, ugyanis ezt követően ismét átverte az asszonyt. 2021. év elején azt mondta neki, hogy üzleti céllal Ukrajnába kell utaznia. Majd megkérte az egyik ismerősét, hogy értesítse a nőt, miszerint csecsenek elrabolták és fogságban tartják, és csak akkor engedik szabadon, ha kifizet nekik 200 ezer dollárt. S. Etelka elhitte ezt is, ezért 70 millió forintot átváltott amerikai dollárra, hogy azt R. ismerősén keresztül eljuttassa – „váltságdíjként” – a csecseneknek. Eközben R. egy Hársfa utcai hotelben húzta meg magát.

Forrás, fotó: Blikk / Frisshíreink portál

Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Exit mobile version