albérlet

Albérletet már nem tud mindenki kivenni, mert keveseknek van meg a kaucióra a pénz

Ragaszkodnak a minimum egyéves szerződéshez a lakástulajdonosok, de sajnos, a kéthavi kauciót akkor is elkérik, ha a lakásbérleti szerződés rövidebb idejű.

2022 elejére eljutott arra a szintre az albérletpiac, hogy gyakorlatilag lehetetlen egyhavi kaucióval kivenni egy lakást Budapesten.

Albérlet: A főbérlők általában ragaszkodnak a legalább egy évre szóló határozott idejű szerződéshez is.

És sajnos sok olyan főbérlővel, lakástulajdonossal is lehet találkozni, akik a szóbeli szerződést jobban preferálják, mint az írásosat, ennek is megvan a maga oka: általában ki szeretnének bújni az adófizetési kötelezettségek alól.

Albérletárak – Forbes

Két év elteltével még mindig nem tértek vissza az albérletárak a koronavírus járvány előtti szintre, ráadásul jóval több bérlemény is van jelenleg a piacon az elmúlt évekhez viszonyítva, a kínálat túlnőtte a keresletet.

Visszatért a régi megoldás, miszerint sokan akár szobákat is kiadnak és közösséget vállalnak idegenekkel is a saját lakásukban, hogy pénzt csináljanak abból, amijük van.

A tulajdonosok a változó körülmények miatt a nagyobb összegű kaucióval próbálják bebiztosítani, hogy hosszútávon maradjon a bérlő és ne veszítsék el a havi fix passzív jövedelmüket egyetlen hónapra sem.

A kaució minden esetben a főbérlőt, vagy lakástulajdonost részesíti előnyben, mert sok negatív esetben ha már egy picit is lehasználja a lakást a bérlő, a kauciót nem adják vissza a bérlet végeztével.

Egyértelműen megfigyelhető a trend, hogy a tulajdonosi réteg legalább egy évre szóló határozott szerződést szeretne, elvétve találni már csak olyan bérleményt, amit 6-9 hónapra is ki lehet venni.

A főbérlők ragaszkodnak az egy évhez, aminek lélektani okai vannak. Szerződésben szeretné mindenki kötelezni az albérlőjét, hogy adott ideig fizesse a bérleti díjat, mert nem akarnak a pótlással foglalkozni később, és az is közrejátszik, hogy magának a lakásnak a vételára, bekerülési költsége magas, albérleti konstrukcióval csak lassan jön vissza belőle valami, főleg, ha nem a tulajdonos, hanem esetleg az albérlő nyer az üzleten.

 

Karanten.com, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Forrás: Karantén.com