23.5 C
Budapest

Argentína a világbajnok, Mbappé három gólja is kevés volt

Dátum:

Tizenegyespárbajban Argentína nyerte a világbajnoki címet Katarban, miután 3-3-ra végzett Franciaország ellen. Lionel Messi világbajnoki cmet nyert, Kylian Mbappé három gólja kevés volt a döntőben.

Lionel Scaloni a várt tizenegyet jelölte ki a fináléra: Emíliano Martínez – Molina, Romero, Otamendi, Acuña – De Paul, Fernández, Mac Allister – Di María, Messi, Álvarez. Nem sokkal később kiderült, hogy Acuña nem érzi jól magát, ezért az egyébként francia klubban, az Olympique Lyonnais-ban játszó tartalék, Nicolás Tagliafico lépett elő.

A franciáknál felépültek a betegek, így Didier Deschamps a Kékek megszokott, a katari tornán eddig legjobbnak bizonyuló tizenegyét küldheti pályára: Lloris – Koundé, Varane, Upamecano, Théo Hernandez – Rabiot, Tchouaméni – Dembélé, Griezmann, Mbappé – Giroud.

Felbukkantak korábbi csillagok már a dísztribünön, Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba, Cafu, Lilian Thuram, például. A feleségével érkező Thuram helyzete a legkülönlegesebb: lehet, hogy a fia is beáll majd.

Olivier Giroud ugyan kicsit fájlalta a térdét a kezdés előtt, dxe végül tudta vállalni a játékot.

A két argentin szélső helyet cserélt a korábbiakhoz képest, Álvarez játszik a jobb és Di María a bal oldalon.

Hugo Llorist ápolni kellett, mert Cristian Romero alattomosan hasba könyökölte. Érdekes, hogy klubtársak a Tottenhamnél.

Lassan eltelik negyedóra, picit mintha az argentinok lennének magabiztosak. Kockáztatni egyelőre senki nem akar.

Giroud a kapu fölé küldte a Griezmann által beívelt labdát. Igaz, a fejese előtt szabálytalankodott.

A 21. percben tizenegyeshez jutott: Ousmane Dembélé feleslegesen felrúgta a tizenhatoson belül Di Maríát. Messi lőtte a büntetőt, elküldte a kapust jobbra, ő pedig a bal alsó sarokba lőtt. 1-0 az argentinoknak.

A franciák próbáltak erősebben támadni, de az eltelt félórában a támadójátékuk szinte értékelhetetlen.

S jött a kontra: a 32. percben az argentinok a kitámadó francia védők mellett elszaladtak, s a végén a balszélső helyén üresen érkező Ángel Di maría megszerezte a második góljukat, 2-0.

Érdekes adat: 1930 és 2018 között a 74 vb-döntős gólból kettőt szerzett 34 évesnél idősebb játékos. 2022-ben (eddig) 2/2.

Deschamps két cserével reagált, beküldte a marokkóiak ellen jól beszálló Thuramot és Kolo Muanit. Dembélé és Giroud ment le.

Nem hozott döntő változást a két csere. A félidőben 2-0-ra vezet az argentin válogatott, amely minden tekintetben felülmúlja ellenfelét.

Az argentinok továbbra is mennek, a második félidő eddig valóban az első folytatása. Enzo Fernandez elölo, majd De Paul lövése után mentett Lloris.

Nincs nagy helyzete a második félidőben az argentinoknak, de sokkal veszélyesebbek. Messi, Álvarez és Mac Allister előtt is adódott lehetőség.

Di María lement, Acuna váltotta. A Soványt (El Flaco) nagyon megünnepelték az argentin padon is.

Az első francia lövés, Mbappé a kapu fölé lőtt.

Újabb két francia csere, Coman és Camavinga áll be, Griezmann és Théo Hernandez ment le.

Kolo Muani kiharcolt egy büntetőt Otamendivel szemben a 80. percben, Mbappé bebombázta, 2-1.

Két percel később Kylian Mbappé parádés lövéssel kiegyenlített, 2-2. Mindössze 97 másodperc telt el pontosan a két gól között.

A 97. percben Messi pazar lövést küldött 18 méterről kapura, Lloris remekül védett.

Vége a rendes játékidőnek.

Nagyon óvatos mindenki a hosszabbításban. Helyzet nem volt tíz percen át. Lautaro Martínezt és Paredest is bedobták az argentinok.

A 105. percben Upamecano blokkolt Lautaro Martínez helyzewténél, majd Montiel lőtt egyből, Varane fejjel mentett. Még a hosszabbítás első felében Lautaro Martínez újabb helyzeténél megint Upamecano ért oda.

A hosszabbítás második felében Lautaro Martínez kapott kiugratást a jobbösszekötő helyén Lövését Lloris még kiütöte, Messi négy méterről kapura rúgta, Koundé már a gólvonalon túlról mentett. 3-2 az argentinoknak.

S még nincs vége! Mbappé lövése után Montiel kezéről pattant ki a labda. Büntető! Kylian Mbappé belőtte, mesterhármast szerzett. 3-3.

A 123. percben Kolo Muani egyedül mehetett a kapura, Emiliano Martínez óriásit véldett, lábbal, spárgázva.

Tizenegyesek döntik el a vb-döntőt.

Mbappé kezdte, 1-0. Messi belőtte, 1-1.

Coman lövését kivédte Martínez, 1-1. Dybala középre lőtte, Lloris elugrott oldalra, 1-2.

Tchouaméni is hibázott,.a kapu mellé lőtt. Paredes góljával 3-1 az argentinoknak.

Kolo Muani bebikázta, 3-2. De jött Gonzalo Montiel, aki nagyon higgadt maradt. Berúgta, Argentína a világbajnok.

Nyitókép: MTI/AP/Thanászisz Sztavrakisz
Forrás: Infostart.hu / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!