20220403 1087 fusz.jpg

Az elterelés a drogos énekesnő utolsó esélye: ha kihagy egy terápiás órát, azonnal rács mögé kerül

Csak szakember segítségével úszhatja meg a börtönt. Elterelésre kell járnia, hogy megszabaduljon káros szenvedélyétől. A megjelenést szigorúan ellenőrzik a rendőrök, ha egyszer is mulaszt, börtönbe mehet.

Egy utolsó esélyt kapott, felfüggesztették a büntetőeljárást a drogos énekesnő ellen, aki – együttműködve a rendőrséggel – feladta dílereit, illetve vállalta az elterelést, ami fél évig tart. Ez idő alatt a hatóságok által kijelölt addiktológussal kell rendszeresen találkoznia, és egyéni elbeszélgetéseken, terápiákon részt vennie. Ám egyetlen alkalmat sem hagyhat ki, különben rács mögé kerülhet.

A Blikk elsőként számolt be arról, hogy egy fiatal, közismert énekesnőt október végén az otthonából vittek a mentők rendőri kísérettel kórházba vágásokkal a karján, kábult állapotban, ami – mint később kiderült – kábítószer-fogyasztás miatt volt. Az előadó ellen rendőrségi eljárás indult, az otthonát nyomozók drogkereső kutyákkal együtt kutatták át, majd elindult a dílerek felderítése is. A sztár azonban együttműködő volt, vallomást tett, amely alapján további gyanúsítottak nevei vetődtek fel, köztük az alvilág igen veszélyes, befolyásos tagjai is, akik bosszút akarnak állni az énekesnőn, akire vérdíjat tűztek ki.

A nehéz helyzetbe került előadó azt is vállalta, hogy részt vesz az ilyen ügyekben már bevált módszerré vált elterelésen, így ugyanis elkerülheti a büntetőeljárást.

Úgy tudom, elkezdte az elterelési programot, amely a törvény szerint legalább féléves. Belátta, hogy ez az egyetlen lehetősége arra, hogy megússza a büntetést, de remélem, nemcsak emiatt választotta ezt, hanem a kezelés meg is adja számára azt a segítséget, amire szüksége van

– árulta el korábban az énekesnő egyik ismerőse. De hogy pontosan mit is takar ez a folyamat, arról dr. Galgóczi Zoltán ügyvéd mesélt lapunknak.

Az elterelési program legalább fél évig tart, s nem lehet kihagyni egy alkalmat sem a drogosoknak (képünk illusztráció) / Fotó: Shutterstock

Ha a gyanúsított vállalja az elterelést, egy évre felfüggesztik a büntetőeljárást. A terápiát a kijelölt addiktológus szakorvos vagy szakreferens végzi, és általában személyes találkozókra kerül sor, de olykor lehetnek csoportos terápiák is, amelyeken részt kell vennie – részletezte a jogi szakember.

Általában heti rendszerességgel 1-1 órásak ezek az alkalmak, amiken főként beszélgetnek, de vannak kivételek, attól függően, hogy az illető milyen súlyos függőséggel küzd. Ha ezt sikeresen teljesíti, a kijelölt szakember ad neki egy igazolást, aminek a bemutatásával a hatóságok megszüntetik az ellene folyó eljárást. Abban az esetben viszont, ha csak egy alkalmat is elmulaszt, nem kapja meg az igazolást és folytatódik ellene az eljárás.

Dietz Gusztinak személyes tapasztalata is van a témában, hiszen köztudott róla, hogy éveken át súlyos drogfüggőséggel küzdött: tíz éven át rendszeresen használt heroint, amit a legveszélyesebb kábítószerként tartanak számon. Emiatt többször került összetűzésbe a hatóságokkal. Bár sikerült felfüggesztetett büntetéssel megúsznia, az elterelésen neki is részt kellett vennie.

Dietz Guszti 10 éven át volt heroinfüggő

Engem többször vitt el a mentő, folyt ellenem rendőrségi eljárás. Nekem volt egy felügyelőm, hozzá kellett eljárnom elbeszélgetésekre, de voltam pszichológusi és pszichiáteri kezelés alatt is. Szakorvosi segítséget is kaptam az erre kijelölt központokban, sőt, még gyógyszereket is felírtak, amelyek segítettek elviselni, tompítani az elvonási tüneteimet. Rajtam bizonyos időközönként drogtesztet is csináltak, de úgy tudom, ez nem minden esetben bevett szokás – fogalmazott az egykori sportoló.

Fotó: Illusztráció: Fuszek Gábor

Forrás: Blikk / Frisshíreink portál

Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Exit mobile version