salgótarján csodaszer feltaláló meggyógyitotta az unokáját

Csiganyállal gyógyította meg az unokáját Attila – Az orvosok nem tudtak segíteni Jázminon

Mesébe illő történet. Saját kisunokáját sikerült meggyógyítania a bátonyterenyei feltalálónak saját gyógyszerével. Kékes Attila 2018-ban szabadalmaztatta frissen készült kapszuláját, amelynek csiganyál és echinacea, vagyis kasvirág az alapanyaga. Az akkor 4-5 esztendős Jázmin gyógyíthatatlan vasculitis megbetegedésben szenvedett, az orvosok úgy vélték, néhány éve lehet hátra. A nagyapa találmánya azonban egy hónap alatt elképesztő fordulatot hozott.

– Számomra még most is hihetetlen, de Jázmin újra iskolába jár. Rettenetes esztendő volt a 2018-as. A lányom észrevette, hogy a kicsin furcsa foltok jelentek meg. Elvitte egy kórházba, egy ismert gyermekorvoshoz, hosszas vizsgálat után megállapította, hogy a kislány vasculitisben, súlyos érgyulladásban szenved. Ez azt jelenti, hogy a kis erecskéi be vannak gyulladva, amelyik rossz állapotba kerül, az el is pattan, ott jelennek meg a foltok – idézte fel a szörnyű napokat Kékesi Attila.

Két éven át hordozták a kislányt orvostól orvosig, például Budapestre, ahol MRI vizsgálatokon is átesett a gyermek. Nem találták meg a betegség okát, és nem tudtak olyan gyógyszert ajánlani, ami a gyógyuláshoz vezetett volna.

– Közben én dolgoztam a Kékesgyöngye készítményemen. 2018 környéke volt. Még nem készült el a termék, amikor az orvos megmondta, hogy nincs hatékony módszer, amely segítene a kislányon. Ez idő tájt kapta meg a termékem az országos hatósági engedélyt. Megmutattam a főorvosnak, aki megvizsgálta, s végül eldöntöttük, hogy a gyereknek adagoljuk majd. Csiganyálka, echinacea és kis c vitamin elegye – mondta a feltaláló.

Akkor még étrendkiegészítő termék volt, ma már gyógyhatású készítmény a besorolása.

– Óriási volt a döbbenet, amikor néhány nap alatt igen látványos javulás következett be a kislány állapotában. Egyre ritkábban jelentkeztek a foltok. Végül, alig egy hónap után eltűntek, a készítmény az összes gyulladást kiöli a szervezetből – magyarázta a nagypapa, hozzátéve, kísérletei szerint számos más betegséget is gyógyít, amelyek gyulladásból fejlődnek ki.

A főorvos végül közölte az örömteli hírt: a kislánynak véglegesen megszűntek a vasculitis tünetei. Egy hónapig szedte a kapszulákat, először napi 3×3-at, majd 2×2-őt.

Érgyulladásban szenvedett a kislány, a szülei a legrosszabbtól tartottak / Fotó: Pozsonyi Zita

Utolértük azt a kórházi főorvost, aki kezelte Jázmint, kérte, hogy a nevét ne írjuk le.

– Nem azt állítom, hogy a kislány az adott készítménytől gyógyult meg, ám tény, hogy az említett kapszulákat beadtuk, s a kislány valóban felépült. Én további kivizsgálást javasoltam. Nagyon ígéretesnek tartom az említett kapszulát, ami az elméletben jól működik. Tényleg úgy gondolom, nagy ötlet – fogalmazott az észak magyarországi kórház osztályvezető főorvosa. – Egy gyulladásos folyamatot sikerült megállítani. A kislány gyönyörűen meggyógyult. Önmagában nagy dolog, hogy az adott elemeket egybe rakta egy kapszulába a feltaláló.

És hogy jött a csiganyálka felhasználásának ötlete? Kékes Attila elmondása szerint 5 éves lehetett, amikor nagyszüleivel kirándult a közeli erdőben. Egy szerencsétlen eséskor mély vágás lett a térdén, erősen vérzett, nagyon fájt. A nagyszülők pedig csak összenéztek, a nagypapa a bokrok között keresett egy csigát és a síró gyerek térdére tette. Érezte, ahogy szűnik a fájdalom, s a vérzés is elállt. Utána évekig nem foglalkozott ezzel, de idősödő fejjel nem hagyta nyugodni a gondolat. A csiganyál porított változatát Kínából hozatja be, ezt már egy szegedi kapszulázó üzemben egészíti ki megfelelő arányban a két másik összetevővel. Utóbbiakat vegyész és gyógyszerész ismerőseivel konzultálva elegyítette. Ahogy ő fogalmazott, „házasítottam az állati és a növényi peptideket, s ez tökéletes az emberi szervezet számára”.

Hamarosan kész lesz a termék weboldala is minden szükséges ismertetővel. Egyebek közt az is olvasható lesz, hogy két vidéki főorvos a szer hatékonyságának ismeretében a feltalálót Gábor Dénes díjra ajánlotta. Ezzel a díjjal jutalmazzák minden évben a legkiválóbb kutató, fejlesztő, feltaláló, oktató szakembereket idehaza.

Fotó: Pozsonyi Zita

Forrás: Blikk / Frisshíreink portál

Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Exit mobile version