Gyerekük is született, majd utána jött a nem várt meglepetés.
Corinne Hoffman könyvében meséli el élettörténetét. Kenyában nyaralása közben beleszeretett egy samburu harcosba, és otthagyta addigi luxuséletét Svájcban, hogy a samburu törzsnél éljen Barsaloyban. A samburuk „rokonok a maszájokkal”.
A könyv 1998 augusztusában jelent meg, és több mint négymillió példányban kelt el világszerte, és több mint 30 nyelvre fordították le. A könyv filmváltozatát 2005-ben mutatták be a német mozik.
Ki Corinne?
Corinne Hoffmann, aki 1960-ban született Svájcban francia anyától és német apától, 1986-ban Mombasába ment nyaralni barátjával, Markkal.
A kompon beleszeret a samburai harcosba Lketingába. Fél évvel azután, hogy visszatért Svájcba, Kenyába utazik, hogy feleségül menjen Lketingához, és családjával a Samburu vidéki Barsaloi faluban (Kenya északi részén) éljen.
A falu lakói, az olasz misszionárius Giuliano atya, barátaik és saját családjuk eleinte nem hitték el a nőnek, hogy néhány hétnél tovább bírja egy idegen kultúrában. Corinnak azonban sikerül alkalmazkodnia az ottani falusi élet szokásos körülményeihez, beleértve a sárkunyhóban (maniatta) élést és az infrastruktúra és a logisztika hiányát.
Az első nagyobb város, Maralal több órányi távolságra volt, és nehéz volt megközelíteni. A bankszámlájához való hozzáféréshez Corinne-nak a valamivel több mint 500 km-re délre fekvő fővárosba, Nairobiba kellett mennie, oda pedig személyi igazolványok és engedélyek beszerzése is szükséges volt. Az alapvető élelmiszerek, vagy például járművek javítása is gondot jelentett.
Ott is vállalkozást indított
Corinne végre megnyithatta az első üzletet a faluban, amelyet maga is vezet.
Mivel a faluban élő maszájok által beszélt maa nyelvet nem nagyon sajátította el, a falubeliekkel való kommunikációja meglehetősen intuitív volt. Az egyszerű életet a természet által nyújtott elemi dolgokra redukálva Korin nagyon pozitívnak írja le.
Corinne a maszájoknál való tartózkodása során többször is maláriát kapott, teljesen alultáplált volt. Mindezek ellenére gyerekük is született törzsbeli férjével.
És ez döntött…
Emellett rájött, hogy a partnerségről, a szexualitásról és a nevelésről alkotott elképzelései teljesen összeegyeztethetetlenek a hagyományos samburu kultúra elképzeléseivel.
A poligámia, a női nemi szervek megcsonkítása, az oktatás hiánya és a nem megfelelő higiéniai körülmények aggasztották, de sokáig hitte, hogy ezek a problémák megoldhatók.
Csak amikor Lketinga féltékenységből megfenyegette és sértegette, végül megkérdőjelezte lánya apaságát, Corinne akkor kezdett el gondolkodni, vajon ott marad-e.
Úgy érezte, nem értik meg őt a törzsben, ekkor eldöntötte, hogy otthagyja ezt az életformát.
Lketinggel közösen maszáj boltot nyit a turisták számára Mombasában, de 1990 októberében lányával visszatér Svájcba.