Sok gyerek nő fel apa nélkül, ám Pásztor Anna énekesnő életében nem csak egy, de rögtön három apa is szerepet játszott. Az Anna and the Barbies énekesnője a nevelőapjától kapta a családnevét, miközben Bereményi Gézát, a Kossuth-díjas írót, filmrendezőt hitte az apjának.
– Utána lehetne ennek menni, hogy zavarokat vagy pedig kérdőjeleket hagyott-e maga után ez az apátlanság – kezdett bele a témába az énekeső, aki arra is visszaemlékezett, milyen volt megtudni, hogy Bereményi Géza nem az igazi apja.
– 16 és fél éves voltam, amikor anyukám valahogy megvilágosodott, és tudni vélte, hogy az az apa, akit én apukának véltem, nem az. Az az ember, akivel nyaranta felnevelkedtem, akivel én Cseh Tamást láttam, hogy együtt dolgoznak a hátsó szobában, ahogy írnak, ahogy gitároznak, ahogy dalt szereznek, akinél Szepezden ott voltam minden nyáron hétvégén, és úgy nőttem föl, hogy ő az apám – sóhajtott Pásztor Anna, aki szerint az ismert író alapvetően sosem volt egy klasszikus apafigura.
– Ő nem egy apa fazon, hogy szépen fejezzem ki magam. Ő nagyon jó haver. Tehát bármiről, a világról elbeszélgetsz vele és töltődsz, és zseniális, de ő nem egy tradicionális értelemben vett apa, aki fogja a kezedet, kifújja az orrodat. Felejtős, mint apuka, viszont inspirációnak meg havernak nagyon-nagyon jó – vallotta be az énekesnő, akiben egészen negyvenéves koráig nem fogalmazódott meg a vágy, hogy tisztázza, az életében apai szerepeket betöltő férfiak közül ki is az, akinek a génjeit valójában magában hordozza.
Ám amikor a nagyobbik gyermekével várandós lett, rájött, hogy itt az ideje kideríteni az igazságot, éppen ezért DNS-tesztet csináltatott.
– Amikor megcsináltatam ezt a DNS-tesztet, kiderült, hogy nem Bereményi, hanem 99,9 százalékban Cseppentő Attila – árulta el a sztár, aki azóta annyira jóban van a vér szerinti családjával, hogy dolgoznak is együtt.
– Ott három tesóm van, lovaskaszkadőrök Ópusztaszeren, velük csináltuk a Hello, Ugar fesztivált – mesélte Pásztor Anna, akinek azonban ezután sem változott a véleménye a többiekkel kapcsolatban. – Egyik sem lett jobban az apám, és egyik sem lett kevésbé az apám.
Bereményi Géza nemrég egy, Kadarkai Endrének adott interjúban szintén visszaemlékezett arra, milyen volt megtudni, hogy Pásztor Anna nem a vér szerinti lánya.
– Annától tudtam meg a hírt, de az első az volt, hogy „Anna, te akkor is az én lányom leszel!” Azóta is a lányomnak tekintem, nagyon szeretem. Nem azért, mert hozzászoktam, hanem mert megérdemli, és talán én is megérdemlem – mondta akkor a filmrendezőt.
Nehéz kezdet
Akkor kalandként élte meg, ám Pásztor Anna felnőttként bizony rájött, hátrányos helyzetű gyerekként töltötte a gyerekkorát. A pedagógus édesanyjának felajánlott lakások szegényes, lelakott, nem sok komforttal rendelkező épületek voltak.
– Jött az első esőzés, beázott az egész, megrottyant, mert vályogház volt – emlékezett Pásztor Anna. – Na, ilyenekben voltunk elszállásolva, régi iskolákban, meszeletlen, kicsit egeres, kicsit patkányos melléképületek. Ilyenekben laktunk – tette hozzá az énekesnő, aki a körülmények ellenére sem gondolja, hogy rossz gyerekkora lett volna.
Fotó: Ringier-archív
Forrás: Blikk / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!