Súlyos vádakat fogalmazott meg egy volt alkalmazott a Facebook (Meta) ellen: mind a Facebook, mind a Messenger alkalmazás a kelleténél jobban lemeríti a telefonok akkumulátorát, és ezzel a vállalatnál is tisztában vannak, mi több, így tesztelnek.
Perre ment a Meta ellen egy volt alkalmazott: George Hayward adatkutató azt állítja, hogy munkaadója a „negatív tesztelésnek” nevezett gyakorlattal tudatosan meríti le a felhasználók akkumulátorát – írja a New York Post. A negatív tesztelés lehetővé teszi a technológiai cégek számára, hogy nyomon követhessék olyan funkciók akkufogyasztási szokásait, mint egy alkalmazás futtatásának a sebessége vagy egy kép betöltése. Így tehát titokban, a felhasználó tudta nélkül lehet tesztelni az appokat.
Haywardet állítólag azért menesztette még novemberben a Facebook mögött álló Meta, mert nem volt hajlandó részt venni a negatív tesztelésebn. Arra hivatkozott, hogy ez árthat valakinek, viszont a menedzsere erre úgy ragált, hogy lehet, néhányan rosszul járnak, viszont sok felhasználón segítenek.
A 33 éves adatkutató azt is elárulta, hogy amikor a Metánál dolgozott, a vállalat átadott neki egy belső képzési dokumentumot „Hogyan végezzünk átgondolt negatív teszteket” címmel. A dokumentum példákat tartalmazott az ilyen tesztek futtatására. A dokumentum elolvasása után Hayward azt mondta, hogy úgy tűnt neki, hogy a Facebook korábban több ilyen negatív tesztelést is alkalmazott, és hozzátette: „soha nem láttam még ennél borzalmasabb dokumentumot karrierem során.”
[Nézze csak: szinte biztos, hogy eddig ön is rosszul töltötte a telefonját]
A férfi az elbocsátása után pert indított a Meta ellen a manhattani szövetségi bíróságon. Ügyvédje szerint a felhasználók akkumulátorainak lemerítése a tudtuk nélkül veszélyeztet az embereket, hiszen könnyen lehet, hogy épp vészhelyzetben nem lehet majd használni a telefont emiatt. Felháborítónak és illegálisnak tartja, hogy az akkumulátort így, a felhasználót megkerülve lehet manipulálni.
Azonban a keresetet vissza kellett vonni, ugyanis a felperes Metánál kötött munkaszerződése vitás esetekben egyeztető eljárást ír elő.
Forrás, fotó: hvg / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!