mancs nevét máig az imájukba foglalják a túlélők

Mancs nevét máig az imájukba foglalják a túlélők

Csodakutya pedig nem csak a mesében létezik! Mancs, a miskolci németjuhász bebizonyította, van, amire egyedül csak ő volt képes. Bajba jutott embereket megmenteni, küzdeni napokon át, kutatni a legveszélyesebb terepeken a túlélők után. Az ember legjobb barátja 2004-ben még életében szobrot kapott Miskolc városától.

Mancs 1996-ban született, a híressé vált négylábú gazdája és mentora az első perctől kezdve Lehoczki László volt. Ő fedezte fel elképesztő tulajdonságait, ügyességét, kitartását. A kutya 2006-os haláláig elválaszthatatlanok voltak – ennyi év távlatából a világhírű Spider Mentőcsoport vezetője könyvében tárja elénk ennek a fáradhatatlan ebnek az életét és munkásságát

– A könyv első fejezete Mancs első öt évét mutatja be. Azt, hogy miként került hozzám, hogy kezdődött a kiképzése, miként sikerült a tökélyre fejleszteni kutatási ösztönét, hogy annyi ember életét megmenthesse szolgálata során – avatott be a részletekbe a szerző.

2004-ben szobrot kapott a német juhász

Ezek nem kalandok, ezek drámák, nagyon sok halálos áldozattal, de emellett megtalált túlélőkkel, igazi csodákkal. A kutató-mentő szakember külön fejezetben dolgozza fel egy-egy kiemelkedő mentési akció eseményeit, részleteit, bemutatva a csapattagok erőfeszítéseit az áldozatok felkutatása érdekében.

Mancs első külföldi bevetése Egyiptom fővárosában, Kairóban volt. Egy óriási lakóépület dőlt össze. A kutya szinte megállás nélkül dolgozott, sajnos túlélőkre itt nem volt esély.

Exit mobile version