Mindenre van megoldás.
Újév napját sokan indítják fejfájással, hányingerrel és a másnaposság egyéb kellemetlen tüneteivel. A túlzott alkoholfogyasztásnak természetes velejárója ez a bosszantó utóhatás, és az év utolsó óráiban sokan teljesen elengedik a gyeplőt, hiszen mikor máskor önthetnénk fel a garatra, ha nem szilveszter napján?
Fontos a megelőzés
Zacher Gábor szerint a másnaposságot elsősorban tudatos alkoholfogyasztással kerülhetjük el – ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem fogyasztunk nagyobb mennyiségben alkoholt, hanem például azt is, hogy nem éhgyomorra tesszük azt.
Bizonyos élelmiszerek, mint például a tejföl vagy a zsíros húsok, lassítják az alkohol felszívódásának sebességét, és óvják a gyomornyálkahártyát; míg más ételek, mint például a savanyú uborka és a káposzta, fokozzák a gyomorégést.
Vény nélkül kapható gyógyszerek
Ha azonban már megtörtént a baj, néhány egyszerű, recept nélkül is kapható szerrel segíthetünk magunkon: a gyomorégésre savlekötőt, a fejfájásra pedig paracetamolt javasol a szakértő. A más hatóanyaggal rendelkező fájdalomcsillapítók, például az ibuprofén másnaposan árthatnak a gyomornyálkahártyának.
A gyógyszerek mellett a fokozott vízfogyasztás is nagyon fontos, ha rosszul érezzük magunkat, akár bőrünket is hidratálhatjuk.
Normális esetben a másnaposság 24-36 órán belül elmúlik, az alvás szintén sokat segít enyhítésükön.
via Index
Fotó: Blikk/ Varga Imre
Forrás: Blikkruzs / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!