Milyen válság? Mészáros Lőrinc cégcsoportja ekkora nyereséget termelt tavaly

Dátum:

A válság elmúlt egy évéből kirobbanó formában jött ki Orbán Viktor miniszterelnök barátjának, Mészáros Lőrincnek a cégcsoportja. Az Opus Global, amely összefogja egyebek mellett a Hunguest, a Balatontourist, a Tigáz, a Titász, vagy a Mészáros és Mészáros építőipari céget is, több tízmilliárd forint nyereséget hozott az ország leggazdagabb emberének.

A cégcsoport közzétette a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a 2022. évi – a nemzetközi beszámolási szabvány (IFRS) szerinti – egyedi és konszolidált éves jelentését. A vállalatcsoport tavaly átlépte az 1000 milliárd forintos mérlegfőösszeget, jelentősen növelte árbevételét, és a gazdasági nehézségek közepette is megőrizte eredményességét. Az energiaválság sújtotta világpiaci környezetben csaknem megduplázta nettó árbevételét és üzemi eredményét, a teljes átfogó eredménysoron pedig 22,2 milliárd forint nyereséget ért el – közölte a társaság szerdán.

Az OPUS GLOBAL Nyrt. konszolidált szinten 535,3 milliárd forintos működési bevétel mellett több mint 74 milliárdos EBITDA-ról (kamat, értékcsökkenés és adózás előtti eredmény) számolt be 2022. évi IFRS szerinti konszolidált éves jelentésében, amely csaknem megduplázódott a tavalyi eredményéhez képest. Ez – a cégcsoport valós teljesítményét leginkább láttató érték – egy év alatt közel 30 milliárd forinttal nőtt, az EBITDA-marzs pedig megközelítőleg 14 százalékot ért el – írták.

Az üzemi eredmény 34 milliárd forint nyereség lett, ami csaknem 17 milliárdos eredménynövekedést jelent 2021-hez képest.

Az OPUS Csoport konszolidált adózott eredménye tavaly 22,2 milliárd forintot ért el, az eszközérték története során első ízben átlépte az 1000 milliárd forintot (1042,5), 153 milliárd forintos éves növekedés mellett. A konszolidált saját tőke értéke a 2022-es év végére 30 milliárddal, 343,2 milliárd forintra emelkedett – tették hozzá.

Többen dolgoznak Mészárosnak

A cégcsoport a pénzügyi eredményekben úgy ért el növekedést 2022-ben, hogy a munkavállalók száma érdemben nem emelkedett, a 2021-es 4649 fővel szemben 2022 év végén 4 665 fő dolgozik az OPUS Csoport eredményessége érdekében.

A német Scope független minősítő cég 2023. márciusában immár ötödik alkalommal erősítette meg az OPUS GLOBAL Nyrt. kiemelkedő hitelminősítését. A vállalati stabil ‘BB’ minősítés mellett a kötvénykibocsátáshoz kötődő ‘BBB’ minősítést is ismételten megerősítették.

A közlemény szerint a társaság menedzsmentje sikernek könyveli el, hogy az OPUS Csoport stratégiájának megfelelően megerősítette a Cégcsoport öt (energetika, ipar, mezőgazdaság és élelmiszeripar, turizmus, vagyonkezelés) divízióját. A Magyarországon egyedülállóan széles körű, több iparágat magába foglaló struktúra nyújt masszív alapot a cégcsoport további eredményes és megbízható értékteremtéséhez.

Nem fogott ki rajtuk az ársokk

A 2022-es év meghatározó stratégiai célkitűzése az energetika szegmens 2021-es kiépítése után annak integrációja (OPUS TIGÁZ, OPUS TITÁSZ), amely sikerrel megvalósult: tavaly az OPUS Csoport a hazai energetikai piac meghatározó szereplőjévé vált. A turizmus szegmens 2022-ben a háborús helyzet miatt kialakult energia ársokk, a szállodafelújítások miatti átmeneti kapacitáskiesés és az emelkedő infláció ellenére figyelemre méltó eredményt tudott realizálni, a 2019. évi rekordhoz közeli árbevétellel. Az ipari szegmensen belül 95 százalékos súllyal bíró építőipar válságállóságát bizonyítja, hogy a megrendelésállomány kiegyensúlyozottsága megmaradt 2022-ben is. A mezőgazdaságot és élelmiszeripart az energiaár és az inputanyagok jelentős drágulása mellett az aszály is sújtotta, ennek ellenére az élelmiszeripari szegmens 10 százalékos növekedést tudott realizálni, a legtöbb mutató a tavalyi mínusz tartományból 2022-ben pozitívba fordult – áll a közleményben.

Az OPUS GLOBAL Nyrt. menedzsmentje, a teljes cégcsoport, és valamennyi munkavállalójuk tevékenységük során elsődlegesen arra fókuszálnak, hogy az egyes szegmensek egymást erősítsék, és a lehető legtöbb területen kiegészítsék egymást. Mindezt annak érdekében, hogy az eredményesség és hatékonyság növelése mellett megőrizzék a cégcsoportba tartozó vállalatok vezető piaci pozícióit – írták.

Fotó: Blikk/Fuszek Gábor

Forrás: (MTI) / Blikk / Frisshíreink portál

Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

 

Hasonló hírek
Related

Háború óta először beszél Ukrajna és Kína.

Összefoglaló: ukrajnai elnök és a kínai elnök az orosz-ukrán konfliktusról...

Kínos pillanatok: Megalázták Fodor Zsókát az RTL Klub stúdiójában

A színésznő próbálta humorosan kezelni a helyzetet. Kellemetlen pillanatoknak lehettek...

Meghalt a szigetszentmiklósi akkumulátorgyárban történt tűz egyik sérültje

Március 14-én tűz keletkezett a szigetszentmiklósi, akkumulátor-újrahasznosítással foglalkozó üzemben. A...

„Egyetlen tonna ukrán gabona sem fog Lengyelországban maradni” – itt a megállapodás

Lengyelország és Ukrajna megállapodásra jutott az ukrán gabona tranzitjáról...
Exit mobile version