Egyszer volt Budán kutyavásár, de rókát viszont már egyre gyakrabban látnak a főváros magasabban fekvő részein. Kis Vuk ismét látogatóba ment, és ezúttal a XII. kerület szívébe merészkedett.
Manapság elvétve még látni rókát, nyestet és társaikat a fővárosban, előbbit inkább Budán, utóbbival Pesten is találkozhatunk. Ezek az állatok sokszor a kukákban is körülnéznek, hátha van valami ehető, de a kertben vagy a lépcsőházak mellett kihelyezett kutya-, macska- vagy madáreleség is terített asztalt jelent számukra, és jellemzően ezek megszüntetésével hamar tovább is állnak.
Ezek a portyázások azonban nem veszélytelenek, mert a leleményesebb lakosok akár csapdát állíthatnak és megfoghatják őket, de autó alá is kerülhetnek.
Az egészséges róka, ha nem is esik kétségbe az ember látványától, de biztos, hogy kitér, igyekszik elkerülni a közeli találkozást – írja a veszettsegmentesites.hu
Mikor gyanakodjon veszettségre? Akkor, ha az állat nappal is az ember közelébe megy, sőt, a félelem jelei nélkül hagyja magát néhány lépésre megközelíteni, vagy akár megfogni; akkor, ha embert vagy háziállatot támad meg; illetve akkor, ha görcsrohamokat vagy bénulást (pl. állkapocs lógása) látunk rajta, vagy a fenti tüneteket követően elpusztul. Ilyen esetben a helyi hatósági állatorvost kell értesíteni, vagy a NÉBIH Zöld Számán bejelentést tenni! Keresse a felelős hatóságot a következő számon: 06 80 263 244.
A rókával azonban, akár egészségesnek tűnik, akár betegnek, minden kontaktust kerülni kell, azaz tilos megfogni!
Fotó: Northfoto
Forrás: Blikk / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!