A tudósok úgy vélik, hogy ezek a néhány másodpercenként megismétlődő, szívdobbanásra hasonlító jelek segítenek jobban megérteni a Naprendszer robbanásait.
Az ütemes dobbanás 10-20 másodpercenként ismétlődik meg, a tudósok pedig abban bíznak, hogy a jelenség segítségével jobban megismerhetik a Naprendszer erősebb robbanásait. Úgy vélik, az ütem egy C-osztályú napkitörésből származik, amely több mint 5000 kilométerrel a csillag felszíne felett tört ki.
„Ez a minta fontos annak megértéséhez, hogy az energia hogyan szabadul fel és oszlik el a Nap légkörében a Napon történt hihetetlenül erős robbanások során” – idézi a Daily Star Sijie Yu csillagászt, aki váratlannak nevezte a felfedezést.
„Ezeknek az ismétlődő mintáknak, amelyeket kváziperiodikus pulzációnak is neveznek, már régóta rejtély és vita forrásai a napfizikusok körében” – tette hozzá.
Az Expanded Owens Valley Solar Array (EOVSA) segítségével (egy amerikai létesítmény, amely nyomon követi a mikrohullámú rádiófrekvenciákat) a tudósok le tudták követni az első impulzus pontos helyét. A felfedezés elemzése közben a tudósok véletlenül egy második rejtélyes pulzálásra bukkantak.
Forrás, fotó: NASA/SDO / Life / Frisshíreink portál
Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!