25.5 C
Budapest

Többszörös díjnyertes köztévés riporter üzemeltetett 13 bordélyházat – Titkosnyomozati eszközöket figyelte őt a rendőrség

Dátum:

A nyomozó hatóság szerint legalább másfél éve bérelt 13 lakást az a 44 éves Pétervásárán lakó férfi, aki ellen prostitúció elősegítése gyanúja miatt indított eljárást a Szabolcs Szatmár Bereg Vármegyei Rendőrkapitányság. B. B. ismert volt bűnügyi riportjairól, ám úgy látszik, közben elsajátította azt is, hogyan működik a másik oldal, hogyan szerezhet ebből milliókat.

A rendőrség hónapok óta figyelte a riportert, titkos nyomozati eszközöket is bevetve nézték mozgását, elektronikus levelezését, telefonhívásait. A bizonyítékok szerint B. B. naponta 12-15 ezer forintot kért az általa bérelt lakásokban, prostituáltként dolgozó nőktől.

A Blikk információi szerint Budapest mellett Szolnokon, Debrecenben, Nyíregyházán, Egerben és a Balaton mellett is bérelt így lakásokat. A prostituáltakat internetes szexoldalakról toborozta, videohívással tartotta a kapcsolatot a nőkkel. Nem kért tőlük sokat, ráadásul az ő nevére szóltak a bérleti szerződések, a hölgyeknek így mindez kényelmes volt. A lakásokban a bérlő elhelyezett egy egy pénzkazettát, melynek nyílásába, akár egy postaládába, be kellett fizetniük a nőknek a napidíjat. A nyomozás szerint legalább 30 millió forint haszonra tett így szert a riporter.

A Blikk úgy tudja, a titkos nyomozással beszerzett bizonyítékok mellett a lakáshálózat felszámolásakor az azokban tartózkodó prostituáltak is a férfi ellen vallottak, beszéltek az üzletmenetről, a kapcsolattartásról. A hatályos magyar törvények szerint a prostitúciós tevékenység önmagában nem minősül bűncselekménynek, ám szabályokhoz kötött: csak kijelölt területen, illetve saját néven vásárolt vagy bérelt lakásban végezhető. Utóbbi esetben a bérbeadónak tudnia kell a tevékenységről, amit rendszeres orvosi vizsgálatok mellett lehet csak végezni, bejelentett vállalkozóként. Aki ennek nem tesz eleget, az szabálysértést követ el.

B. B. riport készítése közben B. B. riport készítése közben

– A prostitúcióhoz kapcsolódóan ma is vannak olyan jogsértések, amik bűncselekménynek minősülnek, így tilos a szervezése, elősegítése, vagyis a helybiztosítás, a reklám, a kuncsaftok felhajtása, a prostituáltak szállítása – magyarázta a Blikknek Horváth László budapesti büntetőjogász. – Ezek az úgynevezett „parazita”, vagyis a prostituálton élősködő magatartásformák mindig is büntetendők voltak, s azok is maradnak, így aki bordélyházat üzemeltet, az komoly börtönbüntetésre számíthat. Ráadásul Magyarország is aláírta az úgynevezett New York-i egyezményt, mely a prostitúció és az ezzel kapcsolatos emberkereskedelem visszaszorításáról szól, és már 1950-ben megfogalmazták az azóta többször is kiegészített alapjait. Az egyezmény szövege szerint az emberi személy méltóságával és értékével összeegyezhetetlen, ha valaki egy prostituáltat kihasználva, annak tevékenységéből hasznot húz.

A Blikk megkereste a Kékfény műsorának szerkesztőit B. B. letartóztatásával kapcsolatban, de nem kaptunk választ. A 2006 óta a Magyar Televíziónál dolgozó riporter az Este és a Híradó című műsorok után került a Kékfény stábjába, ahol riportjaiért Hégető Honorka díjat is kapott.

Fotó: Pixabay, illusztráció

Forrás: Blikk / Frisshíreink portál

Frisshíreink portál, a Te lapod! Keress, szörfölj, vedd a magad kezébe az irányítást!

Hír megosztása

Most népszerű

Hasonló hírek
Related

Háború óta először beszél Ukrajna és Kína.

Összefoglaló: ukrajnai elnök és a kínai elnök az orosz-ukrán konfliktusról...

Kínos pillanatok: Megalázták Fodor Zsókát az RTL Klub stúdiójában

A színésznő próbálta humorosan kezelni a helyzetet. Kellemetlen pillanatoknak lehettek...

Meghalt a szigetszentmiklósi akkumulátorgyárban történt tűz egyik sérültje

Március 14-én tűz keletkezett a szigetszentmiklósi, akkumulátor-újrahasznosítással foglalkozó üzemben. A...

„Egyetlen tonna ukrán gabona sem fog Lengyelországban maradni” – itt a megállapodás

Lengyelország és Ukrajna megállapodásra jutott az ukrán gabona tranzitjáról...