Újabb kemény szigorítások Ausztriában

Kurz kancellár szerint vihar előtti csend van Ausztriában, az új intézkedésekkel az olasz helyzetet szeretnék megelőzni.

Bár az óvintézkedések hatásosak, még nem múlt el a koronavírus gyors terjedésének veszélye, ezért további szigorításokra van szükség Ausztriában – jelentette ki Sebastian Kurz kancellár az MTI tudósítása szerint. Maratonfutáshoz hasonlította a koronavírus megfékezésére irányuló óvintézkedések várható időtartamát.

Elmondta, hogy a veszélyeztetett csoportok, így az idősek és az alapbetegségekben szenvedők fokozott védelmet kapnak. A hatóságok a korábbinál szigorúbban ellenőrzik majd a korlátozások betartását, a nyitva tartó üzletekben pedig kötelezővé teszik a védőmaszkok használatát.

A maszkokat a bejáratnál fogják kiosztani a vásárlóknak

– tette hozzá.

A Kronen Zeitung-ra hivatkozva a Portfolio arról írt, hogy az intézkedést akkortól hajtják végre, amikor már megfelelő mennyiségű maszk áll rendelkezésre az üzleteknél, előreláthatólag szerdától bevezetik. A kasszáknál a padlón jelöléseknek kell mutatniuk, hogy milyen távolságra álljanak egymástól a vevők. A szupermarketeknek kell ellenőrizniük azt is, hogy egyszerre hányan tartózkodnak az üzletekben.

További fontos szigorítás, hogy bezáratják a hoteleket és panziókat is.

A legfrissebb adatok alapján Ausztriában már 9125 koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván, messze a legtöbb fertőzött Tirolban van, ott ma átlépte a 2000-et a fertőzöttek száma. Összesen 108-an haltak eddig meg a Covid-19-vírus miatt.

Az MTI tudósítása szerint a kancellár a hétvégén a bécsi egyetem szakértőcsoportjával is egyeztetett, a kutatók leszögezték: semmi ok arra, hogy a kormány enyhítsen a korlátozásokon. A járvány terjedésének fő tényezője az úgynevezett R0 replikációs faktor, amely arról ad információt, hogy egy koronavírussal fertőzött személy átlagosan hány további embert tud megfertőzni. Ha a replikációs faktor egynél magasabb, akkor a fertőzés tovább terjedhet, ebben az esetben pedig tízezrek eshetnének áldozatul a járványnak, az osztrák egészségügyi rendszer pedig legkésőbb április közepén összeomlana.

 

Nyitókép: MTI/EPA/Florian Wieser
Forrás: Infostart.hu